сите категории
ХЕНТЕК

Дома> Вести

HENTEK CAT ја развива Кина и странските пазари и гради под-фабрика во Дежоу, Шандонг

Време: 2022-12-02 Посети: 55

HENTEK CAT Environmental Protection Technology Co., Ltd., членка на Ningbo Auto Parts Industry Association, е професионална компанија ангажирана во истражување и развој на катализатори за контрола на емисиите на загадувачи (третман на опашки гасови) во областа на моторните возила и производство на кашеста маса и тринасочни катализатори. Компанијата е длабоко вклучена во областа на третман на опашки гас многу години, фокусирајќи се на истражување и развој, производство и маркетинг на тринасочна кашеста маса за катализатор. Поради особеноста на оваа поделена индустрија, Kaite Environmental Protection придава големо значење на основните истражувања, има добиено голем број независни права на интелектуална сопственост, има основни технологии и не е лесно за конкурентите да се имитираат и е единствена во индустријата.

图片 1

Кинеската автомобилска индустрија помина низ неколку фази на развој и сега е на водечка позиција во светот. Годишното производство, продажба и сопственост на автомобили станаа први во светот. Брзиот развој на индустријата донесе подобрувања во животот на кинескиот народ, но исто така донесе огромен притисок врз заштитата на животната средина. Земјата последователно го предложи „Проектот сино небо“ и ја започна „Бура за заштита на животната средина“, ветувајќи дека ќе спроведе управување со животната средина додека ја развива економијата. За таа цел настана HENTEK CAT технологијата за заштита на животната средина, која укажа на трите главни точки на болка на автомобилскиот пазар, а во исто време вложи напори во насока на OEM на моторни возила, резервна поправка и модификација и паралелно увезени возила кои ги исполнуваат националните VI стандарди за емисии. Сите возила кои не ги исполнуваат националните VI стандарди за емисија се вклучени во услугата.

图片 2

Во согласност со принципот на водење бизнис каде што е пазарот, во исто време, со цел да се реши проблемот со недостигот на земја и поддршката на притисокот во Нингбо, HENTEK CAT Environmental Protection има воспоставено три производствени бази на национално ниво со Ningbo како центар, и четири производи. Сеопфатна лабораторија, центар за истражување и развој. Развиена во Нингбо, Нанџинг, Шандонг и Тијанџин, таа стана основна компанија во поделената индустрија на тринасочна каталитичка кашеста маса за третман на издувни гасови од моторни возила. Во моментов, постоечките производи на компанијата целосно ги исполнија барањата на Националниот VI стандард и се подготвуваат за Националниот VII стандард.

图片 3

На 28 ноември 2021 година, Kaite Environmental Protection Technology Co., Ltd. одржа „Семинар за техничка размена за 2021 година на Kaite Environmental Protection Technology Co., Ltd.“ во индустрискиот кластер со тринасочен каталитички конвертор во Дежоу, Шандонг. Лидерите на локалната самоуправа и експерти од индустријата беа поканети на настанот Речиси 200 луѓе и клиенти учествуваа. Здружението за автоделови на Ningbo, како родител на Kaite Environmental Protection Technology, беше поканет да даде главен извештај за „Развој и изградба на кластери на индустријата за автомобили и делови Ningbo“ на настанот, воведувајќи ги развојот и идните трендови на Ningbo Auto and Parts Industry. Извештајот беше поздравен од учесниците и успешно ги препорача Ningbo Automobile and Parts Industry и Ningbo Kaite Environmental Protection Technology Co., Ltd. на надворешниот свет. Покрај тоа, Лиу Џинжен, директор на Економското и информативно биро на округот Нинџин, Дежоу, провинцијата Шандонг, одржа говор на состанокот, а Хе Џин, економски советник на владата на округот Шандонг Гаотанг, учествуваше во целиот процес. Експертот за управување со станици М Лиу Шуксин, експертот за поддршка на лагер за индустриски синџири Ксу Жонгхуа и генералниот директор Ронг Јонгбо од технологијата за заштита на животната средина на Каите, исто така, ги споделија своите теми со сите за време на настанот.

图片 4

Како домаќин, Јуан Ксинминг, генералниот директор на Шандонг Дежоу Јифенг Environmental Protection Co., Ltd., го наведе целиот персонал да направи многу подготовки и услуги за настанот. Би сакал да ви се заблагодарам.

图片 5

Жешки категории